fbpx
thumimage

5 niesamowitych korzyści z uprawiania tańca towarzyskiego

Jeśli szukasz hobby, które dosłownie zmieni Twoje życie na lepsze, nie szukaj dalej niż taniec towarzyski! Taniec towarzyski to znacznie więcej niż tylko nauka kroków tanecznych do muzyki. Taniec towarzyski to idealne połączenie aktywności fizycznej, interakcji społecznych i stymulacji umysłowej, które zapewnią pozytywne efekty dla umysłu, ciała i ducha.

Badania wykazały, że taniec towarzyski może pomóc Ci schudnąć, zachować elastyczność, zmniejszyć stres, zaprzyjaźnić się z nowymi interesującymi osobami i nie tylko.

Oto 5 niesamowitych zalet tańca towarzyskiego

nr 1. Lepsze zdrowie i kondycja

Taniec towarzyski to idealne ćwiczenie dla tych, którzy nienawidzą “ćwiczyć”. Badania wykazały, że taniec towarzyski spala od 5 do 10 kalorii na minutę w zależności od prędkości i intensywności. To całkiem nieźle jak na trening całego ciała, który jest naprawdę przyjemny.

Aktywność fizyczna zwiększa szybkość, z jaką przeciwciała przepływają przez nasz krwioobieg, zwiększając odporność. Zgodnie z National Institutes of Health, zwiększona temperatura ciała generowana podczas umiarkowanych ćwiczeń może pomóc w zapobieganiu rozwojowi bakterii. Jak w każdej formie ćwiczeń, regularny taniec buduje wytrzymałość i zdolność mięśni do ciężkiej pracy przez coraz dłuższe okresy czasu bez zmęczenia. Im bardziej energiczny rodzaj tańca, tym większa korzyść.

nr 2. Większa elastyczność i równowaga

Taniec towarzyski to świetny sposób na poprawę równowagi, elastyczności i koordynacji. Podczas nauki  tańca towarzyskiego, twoje ciało będzie rozciągać się i zginać na różne sposoby, które pomogą wzmocnić twój rdzeń mięśniowy i poprawić równowagę oraz elastyczność.

nr 3. Zmniejszony stres

Taniec towarzyski to świetne hobby dla zmniejszenia stresu i zwiększenia ogólnego samopoczucia. Jak mówi przysłowie “nie ma wielu skrótów do szczęścia, ale taniec jest z pewnością jednym z nich”. Wyjście na parkiet i zatańczenie do optymistycznej muzyki, to świetny sposób na “wyłączenie” stresu życia codziennego. Gdy Ty dobrze bawisz się na parkiecie, Twoje myśli się uspokajają. Koncentracja uwagi na nauce tańca, poznawaniu możliwości swojego ciała oraz byciu razem z partnerem, daje wytchnienie od napięć jakie nam towarzyszą.

nr 4. Stań się mądrzejszy

Niedawne badania w Journal of Sports Science and Medicine  wykazały, że taniec towarzyski może poprawić pamięć i funkcje poznawcze. Ponieważ taniec wymaga zapamiętania kroków tanecznych, będziesz cieszyć się zwiększoną mocą mózgu i lepiej funkcjonującą pamięcią.

… badanie w Journal of Sports Science and Medicine wykazało, że nauczanie cha-cha małej grupie starszych osób dorosłych dwa razy w tygodniu przez sześć miesięcy wystarczyło, aby poprawić ich pamięć i funkcje poznawcze w wielu testach. Badania opublikowane w New England Journal of Medicine wykazały, że taniec towarzyski co najmniej dwa razy w tygodniu sprawia, że ludzie są mniej narażeni na rozwój demencji.
Wykazano również, że niektórzy ludzie z chorobą Alzheimera są w stanie przywołać zapomniane wspomnienia, gdy tańczą do muzyki, którą kiedyś znali. Naukowcy wiedzą, że ćwiczenia zwiększają poziom substancji chemicznych w mózgu, które zachęcają komórki nerwowe do wzrostu. A taniec, który wymaga zapamiętania pewnych kroków i sekwencji, zwiększa moc mózgu poprzez poprawę umiejętności pamięci…

nr 5. Pozytywne umiejętności społeczne

Taniec jest popularną aktywnością społeczną, a badania wykazały, że społeczne aspekty tańca i uczenia się nowej umiejętności mogą przyczynić się do zwiększenia pewności siebie i bardziej pozytywnego spojrzenia na życie. Kiedy dołączasz do grupy tańca towarzyskiego, zobowiązujesz się do współpracy z partnerem tanecznym, aby nauczyć się nowej umiejętności. Ostatecznie to właśnie to koleżeństwo i radość z tańca towarzyskiego na zawsze zmieni twoje życie na lepsze.

Taniec towarzyski, niezależnie od tego, czy uczestniczysz kursie, bierzesz lekcje, czy idziesz na imprezę, pozwala utrzymywać stały kontakt z innymi ludźmi. Taniec tworzy idealną okazję na wyjście towarzyskie. Umożliwia poznawanie nowych ludzi i zawiązywanie nowych przyjaźni. Tworzy atmosferę zabawy, radości i swobody w wyrażaniu siebie. Szczęśliwe środowisko ze świetnym towarzystwem, żywą muzyką i wdzięcznymi ruchami staje się naszym udziałem.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial