fbpx

Nauka Pierwszego Tańca

Czy marzysz o tym, aby Twój pierwszy taniec na weselu był niezapomnianym momentem pełnym blasku i elegancji? Przygotowanie do tego wyjątkowego tańca to nie tylko nauka kroków, to kreowanie magicznego chwytającego za serce występu, który będzie mówił o Waszej miłości i wspólnych emocjach.

Wiesz, że pierwszy taniec pary młodej to jedno z najważniejszych i najbardziej wzruszających momentów każdego wesela. To chwila, w której świat zatrzymuje się na chwilę, a wszystkie oczy skierowane są na Was. Dlatego właśnie, nasze lekcje nauki pierwszego tańca weselnego są stworzone po to, byście mogli ten moment przeżyć w pełni, bez stresu i z niesamowitą pewnością siebie.

Nasi doświadczeni instruktorzy nie tylko nauczą Was kroków i ruchów, ale również pomogą Wam stworzyć unikalny układ taneczny, który będzie idealnie oddawał Waszą relację i osobowość. Każdy detal zostanie dopracowany, byście mogli cieszyć się każdym chwilą tego wyjątkowego występu.

Przyjdźcie do nas i odkryjcie, jak magia tańca może przybliżyć Was jeszcze bardziej. Pozwólcie, aby nasze lekcje przygotowały Was do tego, byście stali się gwiazdami na parkiecie w tym ważnym dniu. Niech Wasz pierwszy taniec weselny będzie niezapomnianym akcentem Waszego wesela, który na zawsze pozostanie w sercach Waszych gości.

Lekcje indywidualne

Indywidualny tryb nauczania umożliwia szybsze opanowanie kroków tanecznych, koncentrację tylko i wyłącznie na stylu/stylach wybranych przez Was. Lekcje indywidualne są specjalnie dopasowane do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Kursy tańca dla narzeczonych

Rozpocznijcie Waszą przygodę taneczną razem z nami! Nasz kurs wprowadzi Was w świat podstawowych kroków i figur najpiękniejszych tańców, które od lat towarzyszą “Pierwszemu Tańcowi”. Walc wiedeński i walc angielski to perły wśród tańców, które nie tylko dodadzą Waszemu występowi elegancji, ale także umożliwią Wam stworzenie chwytającego za serce widowiska

Nie czekajcie, czas zacząć tworzyć niezapomnianą historię na parkiecie! Dołączcie do naszego kursu tańca dla narzeczonych i przygotujcie się na wspólną podróż w kierunku pięknej i romantycznej chwili “Pierwszego Tańca”.

Wasz wybór:

Przychodząc na indywidualną lekcję tańca, możecie podjąć decyzję w każdej chwili. Nasi instruktorzy to wyjątkowi fachowcy z dużą wiedzą i doświadczeniem. Są bardzo elastyczni i kreatywni oraz chętnie podejmują wyzwania. Podzielą się z Wami swoim doświadczeniem i pomogą w dopasowaniu nauki do Waszych potrzeb i możliwości.

Wybór terminów zajęć:

Dla większości naszych klientów uczęszczanie na kursy w stałych porach i określonych dniach powodowałoby konieczność opuszczania zajęć a tym samym brak ciągłości nauki dlatego zajęcia odbywają się zarówno w tygodniu jak i w weekendy (soboty przed południem). Godziny i dni zajęć ustalamy indywidualnie, po telefonicznym kontakcie ze szkołą lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie:

Pierwszy taniec – praktyczne rady!

W dzisiejszych czasach nikogo już nie trzeba przekonywać jak duże znaczenie ma pierwszy taniec Młodej Pary. Młodzi pragną, aby był on idealny, pełen wdzięku, elegancji a przede wszystkim dopracowany w każdym szczególe. Dlatego przygotowania do pierwszego tańca należy rozpocząć dużo wcześniej. Poniżej znajdują się praktyczne porady – o czym należy pamiętać przygotowując swój pierwszy taniec?

1. Kiedy należy rozpocząć naukę tańca weselnego?

 • 9 – 6 miesięcy przed ślubem pomyślcie o zapisaniu się na kurs tańca dla narzeczonych lub kurs tańca towarzyskiego (I i II stopnia). Dzięki temu poznacie podstawowe kroki i figury, zgracie się w tańcu, a przede wszystkim dowiecie się, w którym tańcu czujecie się najlepiej. Często dobrym wyborem jest też kurs tańca użytkowego, dzięki któremu zabawa z gośćmi będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsza;
 • 3 miesiące przed ślubem zapiszcie się na lekcje indywidualne. Nie czekajcie do ostatniej chwili, zakładając, że weźmiecie 5 lekcji w ostatnim tygodniu przed ślubem, ponieważ może okazać się to niemożliwe. W ostatnim tygodniu przed ślubem macie przecież tyle przygotowań, że nie będziecie w stanie dobrze wyćwiczyć i zapamiętać choreografii.
  Uwaga! Dobrze by było aby, jeżeli istnieje taka możliwość, ostatnia lekcja indywidualna przed ślubem odbyła się na sali weselnej.

2. Jaki wybrać utwór na pierwszy taniec?

Wybór utworu na pierwszy taniec weselny to trudna decyzja. Często Młodzi mają swoją ulubioną piosenkę, do której chcą tańczyć. Trzeba jednak uważać na ładne utwory z niewyraźnym rytmem. Pary, które nie czują się pewnie na parkiecie najbezpieczniej, aby wybrały utwór umiarkowany: walc angielski lub wolny walc wiedeński z łatwym rytmem (uwaga! popularny walc z serialu „Noce i Dnie” jest utworem szybkim!). Modne ostatnio wśród par są taneczne wstawki z utworów z lat 70-tych czy 80-tych. Jest to jednak propozycja przeznaczona dla par śmiałych, otwartych i z poczuciem humoru. Zbyt wolne lub zbyt szybkie utwory również mogą sprawić Wam trudności. Najlepiej aby na pierwszą lekcję przygotować kilka utworów. Wybór tego ostatecznego, który będzie tańczony na weselu, podejmiecie wspólnie z instruktorem. Przy wyborze utworu oraz tańca należy także wziąć pod uwagę warunki, w których będzie tańczony pierwszy taniec m.in.: czy na sali jest parkiet, czy są filary, ile jest wolnego miejsca, itp.

Uwaga! Orkiestra powinna otrzymać od Was dokładnie tę samą wersję utworu, do której uczyliście się tańczyć. Wiele popularnych kawałków ma różne wersje. Upewnijcie się też, że przekazany orkiestrze utwór jest właściwy i że można go uruchomić.

3. Ile lekcji indywidualnych potrzeba, aby nauczyć się tańczyć?

Liczba lekcji indywidualnych potrzebnych do przyswojenia choreografii uzależniona jest od kilku czynników, a mianowicie:

 • zgrania tanecznego pary;
 • muzykalności;
 • możliwości przyswojenia choreografii;
 • długości utworu;
 • stopnia skomplikowania utworu;
 • oczekiwań pary, co do ostatecznego wyglądu tańca;
 • a przede wszystkim pracy własnej w domu.

4. Dobór obuwia do sukni

Jeśli dziewczyna myśli o wygodnych butach, w których chciałaby przetańczyć całą noc, to powinna kupić 2 pary: jedną „elegancką” na główną uroczystość, a drugą parę na zmianę i do tańczenia. Obuwie do tańca należy kupować w sklepie tanecznym (występuje także w kolorze białym). Przyszłe Panny Młode powinny wziąć także pod uwagę fakt, że inaczej się tańczy w krótkiej spódnicy i spodniach, a inaczej w długiej sukni ślubnej. Najlepsza do tańca jest suknia, którą można podwiązać do wysokości, w której widać buty. Jest wtedy gwarancja, że przy krokach w tył Panna Młoda nie przydepnie sobie sukni.

5. Koniecznie powiedz instruktorowi

Rozpoczynając lekcje tańca, dobrze jest podzielić się z instruktorem wieloma informacjami, które mogą wpłynąć na Wasz taniec. Będą to cenne wskazówki przy komponowaniu układu i doborze użytych figur. Takim istotnym elementem może być obcisła suknia, która nie pozwoli np. na wysokie unoszenie nogi lub jeśli ma “rozporek”, to strona po której się znajduje również może mieć kluczowe znaczenie. Brak ramiączek, może być przeciwwskazaniem do głębokiego odchylania się w tył, itd.

6. Na co zwrócić uwagę u Panów?

Panowie powinni zwrócić uwagę na swój ubiór, w którym będą wykonywali “pierwszy taniec”. Podobnie jak u Pań, strój może nas ograniczać w swobodzie ruchu, więc jeśli myślisz o szalonym tańcu, to weź pod uwagę zdjęcie marynarki. Jeśli jednak podejmiesz taką decyzję, to nie powinieneś pozostać w samej koszuli. Konieczna jest wtedy kamizelka, dzięki której nadal będziesz prezentował się elegancko, ale będziesz miał większą swobodę ruchu. Kupując i przymierzając spodnie, sprawdź jak zachowują się gdy staniesz w szerokim rozkroku, klękniesz itp. Spodnie mogą okazać się dobrze skrojone, ale słabo zszyte i …

Na lekcję tańca dobrze jest wziąć na próbę również buty,  w których będziesz tańczył. Sprawdzisz wtedy jak się zachowują na parkiecie, czy są faktycznie wygodne. Pamiętaj, to że przejdziesz się po sklepie tam i z powrotem, nie będzie skutecznym sprawdzianem. Musisz wypróbować je “w akcji”.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial