Lekcje indywidualne

Zajęcia indywidualne przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą odbyć zajęcia samodzielnie lub w parze, pod okiem instruktora, bez udziału grupy lub też dla osób, które chcą w szczególności skupić się na opanowaniu danych kroków czy choreografii. Taką formę nauczania polecamy także osobom nieśmiałym, które nie mają odwagi przyjść na kurs tańca.

Lekcje indywidualne

Indywidualny tryb nauczania umożliwia szybsze opanowanie kroków tanecznych, koncentrację tylko i wyłącznie na stylu/stylach wybranych przez Was. Lekcje indywidualne są specjalnie dopasowane do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Zajęcia indywidualne umożliwiają również ułożenie choreografii do wybranej przez Was muzyki. Układamy specjalną choreografię, przeznaczoną tylko dla Was, na szczególne okazje takie jak wesele czy inne imprezy okolicznościowe.

Proponujemy lekcje indywidualne:

– Lekcje Tańca Towarzyskiego

– Lekcje Tańca Użytkowego

– Do wybranego przez Was utworu muzycznego

Wybór terminów zajęć:

Dla większości naszych klientów uczęszczanie na kursy w stałych porach i określonych dniach powodowałoby konieczność opuszczania zajęć a tym samym brak ciągłości nauki dlatego zajęcia odbywają się zarówno w tygodniu jak i w weekendy (soboty przed południem). Godziny i dni zajęć ustalamy indywidualnie, po telefonicznym kontakcie ze szkołą lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie:

Pierwszy taniec – praktyczne rady!

W dzisiejszych czasach nikogo już nie trzeba przekonywać jak duże znaczenie ma pierwszy taniec Młodej Pary. Młodzi pragną, aby był on idealny, pełen wdzięku, elegancji a przede wszystkim dopracowany w każdym szczególe. Dlatego przygotowania do pierwszego tańca należy rozpocząć dużo wcześniej. Poniżej znajdują się praktyczne porady – o czym należy pamiętać przygotowując swój pierwszy taniec?

 • 9 – 6 miesięcy przed ślubem zapiszcie się na kurs tańca towarzyskiego (I i II stopnia). Dzięki temu poznacie podstawowe kroki i figury, zgracie się w tańcu, a przede wszystkim dowiecie się, w którym tańcu czujecie się najlepiej;
 • 3 miesiące przed ślubem zapiszcie się na lekcje indywidualne. Nie czekajcie do ostatniej chwili, zakładając, że weźmiecie 5 lekcji w ostatnim tygodniu przed ślubem, ponieważ może okazać się to niemożliwe. W ostatnim tygodniu przed ślubem macie przecież tyle przygotowań, że nie będziecie w stanie dobrze wyćwiczyć i zapamiętać choreografii.
  Uwaga! Dobrze by było aby, jeżeli istnieje taka możliwość, ostatnia lekcja indywidualna przed ślubem odbyła się na sali weselnej.

Wybór utworu na pierwszy taniec weselny to trudna decyzja. Często Młodzi mają swoją ulubioną piosenkę, do której chcą tańczyć. Trzeba jednak uważać na ładne utwory z niewyraźnym rytmem. Pary, które nie czują się pewnie na parkiecie najbezpieczniej, aby wybrały wolny utwór: walc angielski lub wolny walc wiedeński z łatwym rytmem (uwaga! popularny walc z serialu „Noce i Dnie” jest utworem szybkim!). Modne ostatnio wśród par są taneczne wstawki z utworów z lat 70-tych czy 80-tych. Jest to jednak propozycja przeznaczona dla par śmiałych, otwartych i z poczuciem humoru. Najlepiej aby na pierwszą lekcję przygotować kilka utworów. Wybór tego ostatecznego, który będzie tańczony na weselu, podejmiecie wspólnie z instruktorem. Przy wyborze utworu oraz tańca należy także wziąć pod uwagę warunki, w których będzie tańczony pierwszy taniec m.in.: czy na sali jest parkiet, czy są filary, ile jest wolnego miejsca, itp. Ważne jest, aby na zajęcia indywidualne przynieść ze sobą utwór nagrany na płytę CD lub inny nośnik (proszę się upewnić, że będzie możliwość jego odtworzenia).

Liczba lekcji indywidualnych potrzebnych do przyswojenia choreografii uzależniona jest od kilku czynników, a mianowicie:

 • zgrania tanecznego pary;
 • muzykalności;
 • możliwości przyswojenia choreografii;
 • długości utworu;
 • stopnia skomplikowania utworu;
 • oczekiwań pary, co do ostatecznego wyglądu tańca;
 • a przede wszystkim pracy własnej w domu.

Jeśli dziewczyna myśli o wygodnych butach, w których chciałaby przetańczyć całą noc, to powinna kupić 2 pary: jedną „elegancką” na główną uroczystość, a drugą parę na zmianę i do tańczenia. Obuwie do tańca należy kupować w sklepie tanecznym (występuje także w kolorze białym). Przyszłe Panny Młode powinny wziąć także pod uwagę fakt, że inaczej się tańczy w krótkiej spódnicy i spodniach, a inaczej w długiej sukni ślubnej. Najlepsza do tańca jest suknia, którą można podwiązać do wysokości, w której widać buty. Jest wtedy gwarancja, że przy krokach w tył Panna Młoda nie przydepnie sobie sukni.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial