fbpx

Puchar Regionów Polski Północnej i nie tylko...

Puchar Regionów Polski Północnej, Mistrzostwa Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego i III Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą dobiegły końca. Na parkiecie stanęło ponad 400 zawodników z 42 klubów i szkół tańca z całej Polski. Gościliśmy tancerzy m.in. ze Szczecina, Augustowa, Zielonej Góry, Helu i wielu innych miast. Śmiało można stwierdzić, iż tego dnia Czerwińsk nad Wisłą stał się tanecznym centrum Polski. 

W ramach zawodów obyło się 38 konkurencji tanecznych. Najmłodsi zawodnicy mieli niespełna 6 lat, a najstarsi byli już dorośli. Oglądać mogliśmy cały przekrój przez wszystkie poziomy zaawansowania w tańcu sportowym. 

Pierwszą część zawodów otworzyła Pani Elżbieta Malicka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą, będącej gospodarzem i współorganizatorem Turnieju. Do rywalizacji w pierwszej kolejności stanęli zawodnicy w klasach H,G,F, które zaliczają się do kategorii sportu przygotowawczego. Wielu z biorących w tej części zawodów uczestników, stawiało po raz pierwszy swe kroki przed publicznością i po raz pierwszy poddało się ocenie profesjonalnego jury. Trzeba tu wspomnieć, że skład sędziowski nie był przypadkowy. Sędziowie zostali nominowani przez wojewódzkie związki taneczne spośród wielu kandydatów. 

W drugiej części zawodów, udział wzięli zawodnicy z dużo większym stażem tanecznym, choć nie zabrakło też i najmłodszych rywalizujących w kategorii wiekowej do 7 roku życia. Emocjom nie było końca.  Z przyjemnością obserwowałem zawodników oraz ich rodziców, przyjaciół i trenerów. Głośne okrzyki, gesty rąk i słowa otuchy, zwiększały motywację tańczących oraz dawały im dodatkowy zastrzyk energii.

Jak zwykle przygotowaliśmy niespodziankę, którą niewątpliwie był pokaz taneczny Pań z grupy tanecznej prowadzonej przez Szkołę Tańca Pasjonat. Występ spotkał się z dużym uznaniem i aplauzem publiczności. W tym tanecznym przerywniku udział wzięła też tajemnicza „pani Zofija”, którą okazał się być jeden z trenerów Szkoły Tańca Pasjonat, Pan Piotr Lasota. Występ był dynamiczny i wesoły, a wśród widowni i tancerzy wywołał szczery uśmiech.

Galę wieczorną, która stanowiła ostatnią część zawodów, otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, Pan Marcin Gortat. Ten fragment zawodów, to rywalizacja na najwyższym poziomie. Mieliśmy okazję oglądać kilka par z czołówki polskiego tańca, których energia wyraźnie udzieliła się widzom. Doping publiczności, piękne stroje, wysoki poziom zawodników oraz wyrafinowana muzyka stworzyły niesamowity nastrój w tej części zawodów.

W ramach rywalizacji wyłoniliśmy Mistrzów i Wicemistrzów Województwa Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego, a także wielu zdobywców Pucharu Regionów i Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą.

Dla wielu zawodników rywalizacja zakończyła się nie tylko miejscem na podium, ale również otrzymaniem wyższej klasy tanecznej, co z pewnością będzie miłym akcentem na zakończenie tego roku kalendarzowego.

Jako główny organizator, pragnę podziękować w swoim imieniu oraz wszystkich współorganizatorów, wszystkim firmom, instytucjom, partnerom, a w szczególności wszystkim osobom zaangażowanym we współtworzenie tego widowiska. Nie wszyscy z Was są widoczni dla uczestników, ale z pewnością Wasza praca jest. Dziękuję naszym Patronom honorowym i medialnym.

Zawodnikom gratuluję wspaniałych osiągnieć i życzę kolejnych sukcesów.

Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli gościć najlepszych tancerzy w gościnnych progach Czerwińska nad Wisłą. 

Do zobaczenia!

Rafał Karbowiak – kierownik organizacyjny zawodów

 

Organizator:

Uczniowski Klub Tańca Sportowego PASJONAT

Współorganizatorzy:

Urząd Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą
Polski Związek Sportu Tanecznego
Federacja Tańca Sportowego
Mazowiecki Związek Tańca Sportowego
Klub Sportowy Strefa Tańca
Klub Sportowy Feeling

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Mazowieckiego
Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą 
Burmistrz Miasta Płońsk

Patroni Medialni:

TVP3 – regionalna
Radio Płock 93.6 FM
e-wyszogrod.pl
plonszczak.pl

Partnerzy:

Drift Team Płońsk
Akces Dance
N’Dance Shop
Żywiec Zdrój
Bukieciarnia Kąty 
Krzewy Ozdobne 

Video wspomnienie z zawodów

Video wspomnienie

1 Videos
Facebook
Twitter
LinkedIn
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial